2018 m. sausio 4 d., ketvirtadienis

SEKMADIENIAI - NEDARBADIENIAI ir 2017


Kodėl sekmadieniai?

Todėl, kad ūkininkaudamas TIK sekmadienį gali leisti sau atsikvėpti. Apgalvoti kur esi, ką darai, paplanuoti ir atsipalaiduoti. O 2017 metai buvo tikrai LIETU(S)viški... Tai ir sekmadienio tradiciją buvo sunku išlaikyti.

Akimirkos iš BIRŽELIO 25 d. SEKMADIENIO - NEDARBADIENIO:
Sėdi ir važiuoji. Be plano, po lietuviškus keliukus.

Atrodo kaip prie jūros. O iš tikrųjų kažkur Dzūkijoj. GRAŽUS SEKMADIENIS. DVI VAIVORYKŠTĖS.

NUOSTABI LIETUVA.


Ar ūkininkaujant įmanomos ilgesnės atostogos? 

Kai kuriais metais 3-7 dienas pavyksta <ištaikyti> birželį arba liepą.
2017 m. atostogų 4 dienas turėjome liepos mėnesį. Darbas žmogų puošia... Tai taip pasipuošę liepos 15-16 keliavome prie lietuviškos jūros. Oras tikrai nebuvo karštas. Pūtė vėjas.

Išvažiuojant atostogų.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Neilgai trukus, liepos 27 d. lėkėme į laukus judros kulti: https://www.blogger.com/blogger.g?blogID=3631318086841889245#editor/target=post;postID=8094876420242998740;onPublishedMenu=allposts;onClosedMenu=allposts;postNum=6;src=postname

-O kaip žiemos atostogos?,- paklaustumėte.
                                                                                                                     Po žiemos švenčių leidžiame JUMS pailsėti:) Bet ir šiuo laiku bruzdame kaip skruzdėlytės po savo skruzdėlyną.. Dokumentacija ir buhalterija neatostogauja. Sėklų sėjai paieška ir užsakymai, žemės ūkio technikos paieška analizė, sėjos ir sėjomainos planavimas.

Kada 2017 m. baigėsi darbai laukuose?

Šiais metais laukus baigiau suarti lapkričio pabaigoje. Daug kur buvo balos ir šlapia. Reikėjo laukti kol gerokai pašals. Po to reikėjo išplauti visų traktorių vidų ir išorę. Paruošti ir kitus agregatus žiemoti. Tačiau kartais tenka traktorių iš garažo "ištraukti" ir žiemos metu (atsiradus darbelių).
Traktoriaus plovimas ankstesniais metais.

Plaunu traktorių (2017 m.)
Darbai...

Mes ir toliau laikomės pozicijos sėti daugiau augaliukų naudingų žemei. Populiariai vadinamų "žalinimo" augalų. Kitaip sakant ne tik iš žemės imti, bet ir DUOTI.

Taip pat tęsiame tradiciją auginti tradicinius lietuviškus augaliukus: linus, pluoštines kanapes, judras -"laukinius linus". Nors jų ploteliai ir  nedideli... Malonu išgirsti, kad mūsų ūkio produktai kaip dovanėlės pasiekė Jūsų artimųjų, kolegų, net gi Jūsų klientų šventinį stalą.2017 m. - kaip vaikystės pasivaikščiojimas po balas. Komentarų nėra:

Rašyti komentarą