2018 m. rugpjūčio 7 d., antradienis

KIEK KAINUOJA NAUJI "BATAI" TRAKTORIUI?
Ūkininkauti. Auginti sėklytes savo gaminamiems produktams. Ne tik pasėti. Tačiau ir dirbti sava technika nuo rudenio iki rudenio. Tai kaip auginti vaiką. Atiduodi viską   - ką turi. Savo laiką. Savo dėmesį. Savo kantrybę. Nuolat mokaisi. Kartais būna sunku.  Tačiau viską atperka Jūsų šypsenos. Laimingi veidai. Įkvepiantys žodžiai. Ačiū Jums:)


Taigi - po dešimčių kartų padangų kamerų remontų - atėjo laikas pakeisti padangas traktoriui. 


Ogi kiek kainavo tie apvalūs DU BATUKAI traktoriui? * 16 valandų numontavimo ir sumontavimo darbo savomis rankomis;
* Vieną ištinusią pėdą, ant kurios užkrito padanga su ratlankiu;
* Kantrybės ir susitelkimo;
* Keletą skirtingų bandymų ir mokymųsi pripūsti bekamerinę padangą.
* Eurų. Sakyčiau - neblogi kaliošai už prabangių dizainerio batų kainą. Bet mums pavyko! O kai pavyksta - smagu:) Mindaugas sugalvojo. Atliko visą fizinį montavimo darbą. Aš su Mindaugo Mama padavinėjome įrankius, prilaikėme ir t.t.


Nuotraukose tik viena iš šešiolikos valandų darbo. Bekamerinės padangos pripūtimas. Ar čia sunkus darbas?, - paklausite. Šios padangos be kamerų. Tai jei pūsi orą uždėjus jas tiesiog ant ratlankio - oras eina pro tarpus į lauką. Taigi reikia padangą priversti pasislinkti ir uždengti tarpus. Tą galima padaryti tik iš vidaus ją plečiant. Yra įvairių būdų ir visi jie vadinami - padangos "sprogdinimu". Na, reikalauja atsargumo, bet niekas ten nesprogsta. Tik dega. Garsas tik nuo to, kaip padanga atšoka ir atsiremia į ratlankį. PS. Nebandykite namuose:)

Kaip mes tai padarėme?

1. Mindaugas pritvirtina oro kompresoriaus šlangos galą prie ventilio.

2. Mindaugas pučia dujas į padangos vidų iš visų pusių. Tam naudojo mažą buitinį dujų balionėlį.
 3. Tuomet skuodė kuo toliau, o aš....

4. Aš pridėjau prie tarpo (tarp ratlankio ir padangos) degantį "fakelą" (šaka ant kurios apvyniotas skuduras apipiltas degiu skysčiu)

 5. Ir padanga išsipūtė. Ir pasigirdo DUNGTELĖJIMAS. Ir ji atsirado ten, kur turi būti. Prisispaudė prie pat ratlankio. Be jokių tarpelių.

 6. Tada Mindaugas pūtė orą į padangą. O aš gesinau pastrigusį "fakelo" skudurą lazda....

.........šlepete.......

........kol Mama atskubėjo su vandens šlanga.


7. Mindaugas ištraukė skudurą ir mes jau ridenome šią padangą prie visą savaitgalį laukiančio traktoriaus. 

Šiuo metu traktorius su dviem naujais spindinčiais galiniais batais jau sukasi laukuose. O Mindaugas "pirtinęsis" traktoriaus kabinoje karščiausiomis praeitų savaičių dienomis, šiandien džiaugiasi bent kelių laipsnių sumažėjimu:)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą